Villa Colibri
| Wi-Fi | Simbassäng Oändlighetspool Saltvattenspool Liten pool | Privat strand Strand |
| Aktiviteter Ridning Dykning Snorkling Fiske Vandring | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Villa Colibri Le Diamant med 2 sovrum ligger cirka 20 minuters promenad från Cap 110. Villan med 2 badrum passar för 4 gäster och erbjuder vandring, hästridning och fiske.
Villan ligger också inom 1 km från Memorial de l'Anse Caffard och 4 km från Anse d'Arlet.
Detta boende erbjuder gästerna utsikt över havet. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också till ditt förfogande.
Här finns matplats med köksutrustning, såsom vattenkokare, te-/kaffebryggare och köksredskap. Restaurangen New Cap serverar västindiska specialiteter och ligger ungefär 14 minuters promenad bort.
- Lokala sevärdheter
- Rocher du Diamant2,1 km
- Plage du Diamant2 km
- Memorial Aux Esclaves350 m
- Morne Larcher900 m
- Plage de Dizac1,7 km
- Point de vue sur le Rocher du Diamant1,8 km
- St-Thomas Church of Diamant1,7 km
- Maison du Bagnard750 m
- Anse Cafard150 m
- Memorial de l'Anse Caffard200 m
- Flygplatser
- Fort-de-Frankrike26 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
- Rökdetektorer
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Oändlighetspool
- Liten pool
- Saltvattenspool
- Strand
- Solsängar
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Dykning
- Snorkling
- Vandring
- Ridning
- Fiske
- Pool med utsikt
- Grunda delen
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Villa Colibri en trådlös internetanslutning?
Ja, Villa Colibri erbjuder Wi Fi. - ❓
Vad är priset för en natt på den strandnära Villa Colibri?
Genomsnittspriset i den strandnära Villa Colibri är 365$. För särskild information, kontakta boendet. - ❓
Finns det ett kök på Villa Colibri?
Ett komplett kök finns på Villa Colibri. - ❓
Finns det en bubbelpool i den strandnära Villa Colibri?
Ja, en bubbelpool erbjuds i den strandnära Villa Colibri. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen på Villa Colibri?
Gästerna på Villa Colibri kan enkelt nå Cap 110 och Memorial de l'Anse Caffard, som ligger cirka 20 minuters promenad från boendet respektive 1 km bort.